28 maja 2022 r.- nie ma pomyłki- to była sobota, pojechaliśmy do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, aby na obiektach sportowych mieszczących się w koszarach Bazy przeprowadzić zajęcia wychowania fizycznego. Wizytę rozpoczęliśmy – tak jak prawdziwi żołnierze rozpoczynający służbę – od zwiedzenia Sali Tradycji.

      Na miejscu zapoznaliśmy się z historią jednostki, historią lotnictwa wojskowego i wzięliśmy udział w przedpremierowym pokazie filmu o służbie w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego. Film bardzo nam się podobał – szczególnie sceny nakręcane z kabin pilotów myśliwców MiG29.

          Po otrzymaniu dużej dawki wiedzy o miejscu, w którym się znajdujemy, udaliśmy się do ośrodka wychowania fizycznego, gdzie do naszej dyspozycji były: boiska do siatkówki, bieżnie, boisko do piłki nożnej, korty tenisowe. Rozpoczęliśmy zajęcia z wychowania fizycznego, prowadzone przez naszych ulubionych nauczycieli w.f. – p. Karola i p. Mariusza.

            Zajęcia jak zawsze rozpoczęliśmy od sumiennej i wzbogaconej o infrastrukturę boisk plenerowych rozgrzewkę. Następnie dzieląc się na kilka podgrup wystartowały zajęcia z siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego oraz dla bardziej wymagających z treningu biegowego.   Dla osób mniej aktywnych poprowadziliśmy zajęcia rekreacyjne. Dzięki pomocy kpr. Marcina udostępniono nam cały sprzęt i zadaszenie, które niestety kilkukrotnie stało się naszym schronieniem przed deszczem- pogoda nas nie rozpieszczała. Jednak mimo tych małych przeszkód grupa kilkudziesięciu uczniów naszego Liceum i klasy 8 Szkoły Podstawowej, bawiła się wspaniale uprawiając wiele dyscyplin na udostępnionych nam otwartym obiekcie sportowym.

Wsłuchując się w głosy obecnych na wyjeździe uczniów, już rozpoczynamy planowanie, by w przyszłym roku szkolnym zaprzyjaźniona 23. Baza Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim  stała się areną kolejnych „Dni Sportu”.